Projekt "Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny"

Chętni uczniowie z klasy VIII naszej szkoły biorą udział w wolontaryjnym projekcie „Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny” realizowanym ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Prowadzone są  spotkania i warsztaty z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem, specjalistą z dziedziny uzależnień. Warsztaty mają charakter edukacyjno-profilaktyczno- integracyjnych i odbywacją się wg ustalonego harmonogramu- stacjonarnie i wyjazdowo. Spotkania i warsztaty prowadzone przez specjalistów oraz czas spędzony wspólnie w grupie rówieśniczej przyczynią się do wzmocnienia ich postaw związanych z wartościami jakimi są rodzina oraz życie i jego bezpieczeństwo na każdym jego etapie. W czasie spotkań przewidzianych jest wiele atrakcji takich m.in.: piknik rodzinny, zabawy integracyjne. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie relacji, więzi rodzinnych na płaszczyźnie rodzic-dziecko poprzez nabycie umiejętności rozwiązywania problemów oraz kształtowania świata wartości w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym.