Niedziela, 2020-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

XIV Kampania Białych Serc w naszej szkole

Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w obchody “XIV KAMPANII BIAŁYCH SERC – EUROPEJSKIEGO SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM I PRZEMOCY!”, która odbywała się pod hasłem „100% DLA ŻYCIA” w dniach od 12 – 21 października 2018 r. Jej głównym przesłaniem w tym roku było uzależnienie od napojów energetycznych oraz niebezpieczeństwo mieszania ich z alkoholem. Kampania Białych Serc ma na celu propagowanie życia bez narkotyków. To również protest przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych i jest ona poświęcona pamięci ofiar narkotyków.
Nasza placówka została udekorowana białymi serduszkami, które są symbolem kampanii. Odbyły się warsztaty nt. uzależnień prowadzone przez wychowawców klas oraz udział klas w konkursie na najładniejszą prezentację białych serc w klasie. Uczniowie obejrzeli również prezentacje multimedialne dotyczące przyczyn powstawania FAS oraz wpływu napojów energetycznych na zdrowie.