Pasowanie na Ucznia i Otwarcie Boiska

10 października to dzień w naszej szkole ważny i podniosły. Wspaniałe chwile przeżywali uczniowie klasy pierwszej, wstępując w szeregi uczniów szkoły i przystępując do ślubowania. Pasowania na uczniów dokonała pani dyrektor Barbara Jura.

Odbyło się też uroczyste otwarcia długo wyczekiwanego boiska szkolnego. Tak ważne w naszej szkolnej społeczności chwile uświetnili swoją obecnością znamienici goście: pan Krzysztof Matyjaszczyk- prezydent miasta Częstochowy, pan Zdzisław Wolski- przewodniczący Rady Miasta, pan Dariusz Kapinos- przewodniczący Komisji Edukacji i radny dzielnicy Raków, pan Grzegorz Papalski- naczelnik Wydziału Edukacji, pan Michał Konieczny- naczelnik Wydziału Inwestycji oraz dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkoli. Symboliczny strzał do bramki oddał pan Z. Wolski, ku uciesze wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości, a pierwszakom życzymy, aby nauka w szkole okazała się dla nich cenną lekcją w drodze ku dorosłości.