Niedziela, 2020-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Komunikat z Delegatury Oświaty

Poniżej zamieszczamy informacje wysyłane do wszystkich szkół z Delegatury Kuratorium Oświaty

Szanowni Państwo!
W związku z informacjami otrzymanymi z Delegatury Kuratorium Oświaty przez Urząd Miasta Częstochowy Wydział Edukacji przekazujemy wiadomości o przebywaniu w dniu wczorajszym na terenie Galerii Jurajskiej dużych grup młodzieży, która zachowywała się w sposób niestosowny, wręcz prowokacyjny. Grupy, głównie dziewcząt, wchodziły do poszczególnych sklepów w galerii, udając osoby chore, kichając i kaszląc w kierunku klientów i obsługi.
Przypominam Państwu jako Rodzicom, że czas przerwy w zajęciach dydaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem nie jest czasem ferii.
Informuję jednocześnie, że wystosowano pisma do Policji i Straży Miejskiej w sprawie wzmożonych kontroli na terenie miasta i legitymowanie dzieci i młodzieży, którzy przebywają w miejscach publicznych, a w tym szczególnym okresie powinni przebywać w domach.

W związku z powyższymi informacjami proszę o odpowiedzialne potraktowanie komunikatu i monitorowanie czasu, miejsca oraz sposobu zachowania Państwa dzieci.