Poniedziałek, 2018-08-20

Imieniny: Bernarda, Sabiny

Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 20 1913-2013

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej nr 20, która wraz z  Miejskim Przedszkolem nr 28 tworzą:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie

SZKOŁA I PRZEDSZKOLE Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA

Szkoła i przedszkole z założenia małe, kameralne wyróżniające się tym, że stwarzają możliwości wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieciom o różnych potrzebach edukacyjnych. Nasi uczniowie to dzieci zarówno wybitnie zdolne jak i takie, którym trzeba pomagać w osiągnięciu sukcesu. Wspieramy i rozwijamy uzdolnienia zgodnie z zasadą, że talent tkwi w każdym. W szkole tworzymy klimat sprzyjający uczniom, rodzicom i nauczycielom. To szkoła, która uczy jak się uczyć, rozwija zainteresowania i talenty uczniów.

Zapraszamy również na stronę naszego przedszkola: www.sp20.ids.czest.pl/przedszkole/

Stypendium szkolne i zasiłek szkolny 2018/2019

2018-08-13

Stypendium szkolne
Informujemy, że rodzice uczniów ubiegający się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego muszą złożyć wnioski wraz z załącznikami w terminie do 10 września w siedzibie szkoły ucznia (wnioski do pobrania u pedagoga w dniu rozpoczęcia roku szkolnego)

Uwaga ! Zmienił się wykaz wydatków kwalifikowanych do stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019.

Warunkiem ubiegania się o stypendium szkolne jest trudna sytuacja materialna rodziny ucznia, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 514 zł netto.

Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje o wszystkich dochodach uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku. Tylko takie wnioski będą rozpatrywane.

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.

Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek:
- rodziców/opiekunów prawnych,
- pełnoletniego ucznia,
- dyrektora szkoły.

Warunkiem przyznania pomocy materialnej jest zamieszkanie na terenie gminy Częstochowa.

Kwoty i okres
Corocznie są to kwoty zmienne. Wysokość udzielanej pomocy w postaci stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 będzie uzależniona od napływu środków finansowych w postaci dotacji celowej od Wojewody Ślaskiego i od ilości stypendystów.

Zasiłek szkolny
W ciągu całego roku szkolnego przyjmowane są wnioski o przyznanie zasiłku szkolnego. Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.
Zdarzeniem losowym jest np. śmierć rodzica ucznia lub członka jego rodziny, nagła choroba ucznia lub członka jego rodziny, pożar, powódź lub klęska żywiołowa.
O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od daty wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku (art. 90e ust. 4). Po upływie tego terminu, który liczy się od momentu wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie zasiłku do dnia złożenia wniosku, prawo do jego otrzymania definitywnie wygasa.

Akcja "Bezpieczne Wakacje 2018"

2018-06-22

Nadszedł oczekiwany koniec roku szkolnego, czas na zasłużony wypoczynek i relaks. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji !!

Zakończenie roku szkolnego-fotorelacja

2018-06-22

Wykaz Podręczników Szkolnych i Przedszkolnych na rok szkolny 2018/19

2018-06-21

Rozstrzygnięto Konkurs "Komputer na wesoło, bawi i uczy"

2018-06-21

Dnia 21 czerwca Komisja rozstrzygnęła konkurs plastyczno - techniczny "Komputer na wesoło, bawi i uczy" Zwyciężył Nikodem Smok z grupy Żabki - Komisja była pod ogromnym wrażeniem jego pracy. GRATULUJEMY!!!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

2018-06-20

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie ZSP nr 3

serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców

na uroczyste zakończenie roku szkolnego,

które odbędzie się 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00.

Zebranie z Rodzicami Przyszłej Klasy Pierwszej

2018-06-19

Zebranie z rodzicami przyszłej klasy I odbędzie się 28 czerwca (czwartek) o godz. 17.00

Zapraszamy !!!

Wycieczka do Miasteczka Twinpigs

2018-06-15

Dzisiaj klasa I i III wraz z nauczycielami pojechała na wycieczkę do Żor. Dzieci zwiedzały Westernowe Miasteczko Twinpigs. Dzięki pięknej westernowskiej scenerii, w jakiej zostało zrobione to miasteczko, uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym dzikim zachodzie. Bawili się na karuzelach i dmuchanych zamkach, oglądali pokaz rewolwerowców, napad na bank oraz strzelali jak prawdziwi kowboje:) Mieli też okazję obejrzeć filmik w kinie 5D i zwiedzili starą kopalnię. Nieco zmęczeni, pełni wrażeń i z drobnymi pamiątkami wrócili w godzinach popołudniowych do Częstochowy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji:

Wycieczka do Olsztyna

2018-06-14

14 czerwca 2018 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Olsztyna.

Typowy nastolatek- to kto?

2018-06-13

Dzisiaj w klasie VII odbyły się trzygodzinne warsztaty profilaktyczne prowadzone przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Stowarzyszenie Epsilon w Bielsku-Białej. Kolejne, dwugodzinne  spotkanie z pedagogami ze Stowarzyszenia planowane jest na 18 czerwca.