Niedziela, 2020-11-01

Imieniny: Konrada, Seweryny

Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 20 1913-2019

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej nr 20, która wraz z  Miejskim Przedszkolem nr 28 tworzą:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie

SZKOŁA I PRZEDSZKOLE Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA

Szkoła i przedszkole z założenia małe, kameralne wyróżniające się tym, że stwarzają możliwości wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieciom o różnych potrzebach edukacyjnych. Nasi uczniowie to dzieci zarówno wybitnie zdolne jak i takie, którym trzeba pomagać w osiągnięciu sukcesu. Wspieramy i rozwijamy uzdolnienia zgodnie z zasadą, że talent tkwi w każdym. W szkole tworzymy klimat sprzyjający uczniom, rodzicom i nauczycielom. To szkoła, która uczy jak się uczyć, rozwija zainteresowania i talenty uczniów.

Zapraszamy również na stronę naszego przedszkola: http://www.sp20.ids.czest.pl/przedszkole/

Dla wybierających szkołę ponadpodstawową: https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/

2 listopada dniem wolnym

2020-10-31

Dzień 02.11 dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Swietlica działa normalnie.

2020-10-24

Zawieszenie zajęć stacjonarnych

Zawieszone są na dwa tygodnie (od 26.10 do 6.11) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych, klasy I - III bez zmian

Zakaz poruszania

Wprowadzono zakaz poruszania się dzieci do 16 lat  bez opieki dorosłych w godz. 8.00-16.00

Remont ulicy Łukasińskiego

Od dnia 26.10.2020 do grudnia będzie remontowana cała ulica Łukasińskiego ( od muzeum archeologicznego do ul.Okrzei). Nie będzie możliwości wjazdu ani parkowania na całej ulicy.

BohaterOn

2020-10-23
Na przełomie września i października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „ #BohaterOn w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca. Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”. W IV edycji projektu, inaczej niż w latach ubiegłych, organizator nie udostępnił dedykowanych akcji pocztówek i w związku z tym uczniowie własnoręcznie wykonywali kartki i laurki dla Powstańców, rozwijając przy tym swoją kreatywność i pomysłowość.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziła lekcja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania. Mieli również okazję zapoznać się fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Młodzież zastanawiała się nad słowem Bohater oraz wymieniała cechy, jakimi powinien się on odznaczać.
W tym roku akcja cieszyła się również dużym uznaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki trafią teraz do Fundacji Rosa, a za jej pośrednictwem do Powstańców.

Kampania Białych Serc

2020-10-23
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w XVI już Kampanię Białych Serc, czyli Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.
Jest do akcja, której celem jest propagowanie życia bez narkotyków i przemocy.
Co roku Kampania ma inną tematykę, w tym roku są to e-papierosy i zagrożenia, jakie ze sobą niosą, a które stają się popularne wśród dzieci i młodzieży, i odbywa się pod hasłem
"Wszystko w Twoich rękach".

Kasztanobranie 2020

2020-10-19
W naszej szkole zakończyła się zbiórka kasztanów "</span

Ruszyła Internetowa Poradnia Kryzysowa

2020-10-15

Ruszyła Internetowa Poradnia Kryzysowa, działająca w ramach Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej. Młodzi ludzie doświadczający przemocy, hejtu, dyskryminacji czy innych trudnych życiowych sytuacji mogą liczyć na pomoc specjalistów. W razie kryzysu można uzyskać wsparcie przez internet, w sposób bezpieczny i dyskretny.

Organizacja zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Częstochowie od 12 października 2020 r.

2020-10-12

Wyniki konkursu

2020-10-12
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Wspomnienia z wakacji” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło wiele ciekawych prac. Po naradzie jury wybrało pięć najciekawszych prac.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce- Marcin Juszczyk, klasa II
II miejsce- Oskar Orlik, klasa III
III miejsce- Jakub Ira, klasa II
Wyróżnienia:
Jakub Smoleń, klasa III
Hanna Rodek, klasa II
Gratulujemy </div><div class=

Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa

2020-10-09

Dzisiaj klasy młodsze wzięły udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa, bezpiecznej drogi do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.Dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Na koniec zajęć uczniowie dostali elementy odblaskowe.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020-10-02
Matematyka da się lubić!! Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasa III wzięła udział w konkursie matematycznym przygotowanym przez p. A. Wierus. Głównym celem przedsięwzięcia była przede wszystkim próba utrwalenia przez uczniów znajomości tabliczki mnożenia w formie zabawy. Po rozwiązaniu przez uczniów zadanych przykładów, w finale znalazła się 6 dzieci, następnie w indywidualnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W klasie III ekspertem tabliczki mnożenia zostali:
Oskar Orlik,
Julia Ociepa,