Kalendarium

Sobota, 2020-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Jasełka w naszym Zespole

2019-12-22
Powiększ zdjęcie

W piątek 20 grudnia odbyły się Jasełka dla naszej szkolno-przedszkolnej społeczności, przy licznej obecności rodziców. Uroczystość zorganizowała pani Małgorzata Skuza we współpracy  z panią Wiesławą Ryś.

Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za wspaniałe występy.

Czytaj więcej o: Jasełka w naszym Zespole

#DzieciUcząRodziców

2019-12-13

#DzieciUcząRodziców

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Akcja – organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego – skierowana jest do wszystkich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej . Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.
Ponieważ grudzień to miesiąc wyjątkowy, czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery oraz czas pomagania i dzielenia się z innymi, w ramach akcji odbyły się zajęcia nt. „Pomocne serce”.

Czytaj więcej o: #DzieciUcząRodziców

Warsztaty świąteczne w klasie V

2019-12-12

12 grudnia 2019r. w klasie V odbyły się warsztaty świąteczne. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali piękne stroiki świąteczne. 

Czytaj więcej o: Warsztaty świąteczne w klasie V

Zajęcia profilaktyczne dla klasy V

2019-12-12

Uczniowie klasy V wzięli udział w częstochowskich dniach profilaktyki PO(MOC) zorganizowanych przez SP nr 7. Dzieci uczyły się współpracy, odpowiedzialności oraz szacunku do innych osób. Młodzież integrowała się poprzez udział w ciekawych zabawach i konkurencjach.

Czytaj więcej o: Zajęcia profilaktyczne dla klasy V

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego "Uczę się świata w języku angielskim"

2019-12-11

Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył sie w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Uczę się świata w języku angielskim". Uczniowie ze szkół SP19, SP 34, SP26 i naszej rywalizowali rozwiązując świąteczne testy. Wyniki już wkrótce.

Czytaj więcej o: Międzyszkolny konkurs języka angielskiego "Uczę się świata w języku angielskim"

Spektakl "Staś i zła noga"

2019-12-11

Uczniowie klasy V dzisiaj uczestniczyli w transmisji realizowanej na żywo z teatru Ateneum w Katowicach. Młodzież obejrzała spektakl "Staś i zła noga"- opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama, o ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół.

Czytaj więcej o: Spektakl "Staś i zła noga"

Spotkanie mikołajkowe w Akademii Przyszłości

2019-12-05

Dnia 5 grudnia Akademia Przyszłości zorganizowała dla podopiecznych z naszej szkoły spotkanie mikołajkowe. Uczniowie wspólnie z wolontariuszami uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy organizowanych przez strażaków OSP Miedźno. Na zakończenie spotkania czekała na wszystkich miła niespodzianka- mikołajkowy prezent.

Czytaj więcej o: Spotkanie mikołajkowe w Akademii Przyszłości

Zajęcia otwarte dla rodziców klasy I

2019-12-05

Boże Narodzenie tuż, tuż.. Dnia 5 grudnia 2019 r. w klasie I odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Przeprowadziła je wychowawczyni, p. M. Galicka. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności 

Czytaj więcej o: Zajęcia otwarte dla rodziców klasy I

Próbny egzamin ósmoklasisty

2019-12-03

W dniach od 3 do 5.12 odbył się próbny egzamin dla klasy VIII.

Czytaj więcej o: Próbny egzamin ósmoklasisty

Sukces ucznia klasy VII

2019-11-29

Uczeń klasy VII, Norbert Suliga, brał udział w drugim turnieju Śląskiej Ligi Karate 2019 zdobywając III miejsce. Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Czytaj więcej o: Sukces ucznia klasy VII