Kalendarium

Czwartek, 2020-11-26

Imieniny: Leona, Leonarda

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2020-11-25
Powiększ zdjęcie
Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
Święto obchodzone jest od 25 listopada 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki.
W naszej szkole ten dzień świętujemy od 10 lat i mimo, że ten rok jest inny, my o misiu pluszowym pamiętamy 
Uczniowie klasy III zasiedli przed ekranami komputerów ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami, które towarzyszyły im tego dnia podczas wszystkich edukacji. Na lekcjach dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki, opowiadały o swoich misach, rozwiązywały zadania matematyczne, zagadki, a także malowały misie wg własnego pomysłu 
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Zapraszamy do udziału w konkursie

2020-11-16

Drodzy Uczniowie !

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie serdecznie zaprasza uczniów Naszej Szkoły do udziału w konkursie plastycznym.

Temat konkursu to : „Kochaj – nie bij.”

Prace plastyczne w dowolnej technice prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub przesłać zdjęcie na adres mailowy: zsp3@edukacja.czestochowa.pl do dnia 27.11.2020 r.

Prosimy o podpisanie prac imieniem oraz nazwiskiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w konkursie

Informacja dotycząca zawieszenia zajęć od 09 listopada 2020 do 29 listopada 2020

2020-11-07

Od poniedziałku, 9 listopada 2020 do 29 listopada 2020 zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada 2020 przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca zawieszenia zajęć od 09 listopada 2020 do 29 listopada 2020

2 listopada dniem wolnym

2020-10-31

Dzień 02.11 dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Czytaj więcej o: 2 listopada dniem wolnym

Komunikaty

2020-10-24

Zawieszenie zajęć stacjonarnych

Zawieszone są na dwa tygodnie (od 26.10 do 6.11) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych, klasy I - III bez zmian

Zakaz poruszania

Wprowadzono zakaz poruszania się dzieci do 16 lat  bez opieki dorosłych w godz. 8.00-16.00

Remont ulicy Łukasińskiego

Od dnia 26.10.2020 do grudnia będzie remontowana cała ulica Łukasińskiego ( od muzeum archeologicznego do ul.Okrzei). Nie będzie możliwości wjazdu ani parkowania na całej ulicy.

Czytaj więcej o: Komunikaty

Kampania Białych Serc

2020-10-23
Powiększ zdjęcie
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w XVI już Kampanię Białych Serc, czyli Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.
Jest do akcja, której celem jest propagowanie życia bez narkotyków i przemocy.
Co roku Kampania ma inną tematykę, w tym roku są to e-papierosy i zagrożenia, jakie ze sobą niosą, a które stają się popularne wśród dzieci i młodzieży, i odbywa się pod hasłem
"Wszystko w Twoich rękach".
Czytaj więcej o: Kampania Białych Serc

BohaterOn

2020-10-23
Powiększ zdjęcie
Na przełomie września i października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „ #BohaterOn w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca. Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”. W IV edycji projektu, inaczej niż w latach ubiegłych, organizator nie udostępnił dedykowanych akcji pocztówek i w związku z tym uczniowie własnoręcznie wykonywali kartki i laurki dla Powstańców, rozwijając przy tym swoją kreatywność i pomysłowość.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziła lekcja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania. Mieli również okazję zapoznać się fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Młodzież zastanawiała się nad słowem Bohater oraz wymieniała cechy, jakimi powinien się on odznaczać.
W tym roku akcja cieszyła się również dużym uznaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki trafią teraz do Fundacji Rosa, a za jej pośrednictwem do Powstańców.
Czytaj więcej o: BohaterOn

Kasztanobranie 2020

2020-10-19
Powiększ zdjęcie
W naszej szkole zakończyła się zbiórka kasztanów "</span
Czytaj więcej o: Kasztanobranie 2020

Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa

2020-10-09

Dzisiaj klasy młodsze wzięły udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa, bezpiecznej drogi do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.Dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Na koniec zajęć uczniowie dostali elementy odblaskowe.

Czytaj więcej o: Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa

Wyniki konkursu

2020-10-12
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Wspomnienia z wakacji” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło wiele ciekawych prac. Po naradzie jury wybrało pięć najciekawszych prac.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce- Marcin Juszczyk, klasa II
II miejsce- Oskar Orlik, klasa III
III miejsce- Jakub Ira, klasa II
Wyróżnienia:
Jakub Smoleń, klasa III
Hanna Rodek, klasa II
Gratulujemy <a href=Czytaj więcej o: Wyniki konkursu