Kalendarium

Niedziela, 2021-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

Artykuły

Zbiórka dla hospicjum

2019-11-26

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę środków higienicznych dla częstochowskiego hospicjum dla dzieci. Zbieramy chusteczki mokre i suche, ręczniki papierowe, mydła w płynie, pampersy, szampony i inne artykuły pielęgnacyjne. Zbiórka trwa do 20.12.2019 r. 

Dziękujemy 

Czytaj więcej o: Zbiórka dla hospicjum

Weekendowa zbiórka dla schroniska

2019-11-16

W dniu dziejszym nasi uczniowie: Dawid Jaros, Wiktoria Kula oraz Krystian Łapat pomagali po raz kolejny przy zbiórce karmy oraz pieniędzy dla częstochowskiego schroniska zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków oraz RKS Raków Częstochowa. Akcję wspierali również piłkarze klubu: Tomas Petrasek i Piotrek Malinowski.

Czytaj więcej o: Weekendowa zbiórka dla schroniska

Ile waży święty Mikołaj

2019-11-06

Zapraszamy do udziału w piątej edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu "Ile waży św. Mikołaj". Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie też chce pomagać, więc przyłączył się do akcji z wielką radością. Liczy się tu każda moneta, bo istotna jest waga zebranych pieniążków. Celem całej akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje pamiątkowy dyplom 

Czytaj więcej o: Ile waży święty Mikołaj

Klasa V w schronisku

2019-10-25

Uczniowie klasy V odwiedzili dzisiaj schronisko dla zwierząt przy ul. Gilowej. Młodzież bardzo przejęła się losem czworonogów, dlatego podarowała im zapasy karmy. Uczniowie zostali oprowadzeni po schronisku przez pracownika, który opowiedział o losach biednych zwierząt.

Czytaj więcej o: Klasa V w schronisku

Wolontaryjne szkolenie z pierwszej pomocy

2019-10-16

16 października 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Kołem PCK zorganizowało dla chętnych uczniów naszej szkoły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Czytaj więcej o: Wolontaryjne szkolenie z pierwszej pomocy

Zbiórka dla częstochowskiego schroniska

2019-10-07

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z naszym przedszkolem organizuje zbiórkę dla zwierząt Czytaj więcej o: Zbiórka dla częstochowskiego schroniska

Spotkanie dla nowych wolontariuszy

2019-09-27

W dniu 27. 09. 2019 r. w klasie VII i VIII Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z p. Pauliną Jesionowską i p. Janem Strączyńskim ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape. Celem spotkania było poznanie pracy stowarzyszenia oraz zaznajomienie uczniów z zadaniami wolontariusza.

Czytaj więcej o: Spotkanie dla nowych wolontariuszy

Kasztanobranie 2019

2019-09-17

Podsumowanie akcji zbiórki kasztanów :)

Nasza szkoła i przedszkole w II edycji kasztanobrania zebrała 1284 kg kasztanów Czytaj więcej o: Kasztanobranie 2019

#AkcjaPluszaki

2019-09-03

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w akcję zbiórki pluszaków. Maskotki prosimy przynosić do świetlicy szkolnej lub do pedagoga, do dnia 25 września.
Pomóżmy się przytulić dzieciom !! 

26.09 dostarczyliśmy do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ponad 200 pluszaków..Mamy nadzieję, że sprawią one obdarowywanym choć odrobinę radości :)
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji  Jesteście wielcy!!!

Czytaj więcej o: #AkcjaPluszaki

Szkolny konkurs "Niepełnosprawni są wśród nas"

2019-01-10
Powiększ zdjęcie