Kalendarium

Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

Artykuły

Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

2018-10-21

Chętni uczniowie z klasy VII i VIII zostali wolontariuszami w częstochowskim schronisku. Raz w tygodniu młodzież wyprowadza psy na spacery, pomaga zwierzętom, poznaje zasady pracy w grupie oraz zdobywa doświadczenie w pracy.

Czytaj więcej o: Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

Akademia Przyszłości

2018-10-21

Nasi uczniowie biorą udział w nowatorskim programie edukacyjnym Akademia Przyszłości. Dzieci wybrane przez szkolnego koordynatora współpracują z wolontariuszami Akademii, którzy pracują metodą Systemu Motywatorów Zmian. Nie zmieniają oni świata dzieci, nie usuwają przeszkód, ale uczą uczniów, jak sobie w tym świecie radzić. 

Koordynatorem Akademii Przyszłości na terenie szkoły jest p. M. Banaś

Czytaj więcej o: Akademia Przyszłości

Kasztanobranie 2018

2018-10-04

Szkolne Koło Wolontariatu w ZSP 3 zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Kasztanobranie 2018". Zebrane kasztany będą wykorzystane dla przemysłu farmaceutycznego. Pozyskane pieniążki ze sprzedaży surowca przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby świetlicy, a najaktywniejsi zbieracze otrzymają nagrody. Zapraszamy do udziału. Musimy zebrać minimum 750 kg.Zbiórka trwa od 1 do 19 października. 

Koordynatorzy zbiórki z ramienia szkoły: p. A. Wierus, p. M. Matuszczak, p. E. Drzastwa

Czytaj więcej o: Kasztanobranie 2018

Projekt "Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny"

2018-10-04

Chętni uczniowie z klasy VIII naszej szkoły biorą udział w wolontaryjnym projekcie „Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny” realizowanym ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Prowadzone są  spotkania i warsztaty z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem, specjalistą z dziedziny uzależnień. Warsztaty mają charakter edukacyjno-profilaktyczno- integracyjnych i odbywacją się wg ustalonego harmonogramu- stacjonarnie i wyjazdowo. Spotkania i warsztaty prowadzone przez specjalistów oraz czas spędzony wspólnie w grupie rówieśniczej przyczynią się do wzmocnienia ich postaw związanych z wartościami jakimi są rodzina oraz życie i jego bezpieczeństwo na każdym jego etapie. W czasie spotkań przewidzianych jest wiele atrakcji takich m.in.: piknik rodzinny, zabawy integracyjne. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie relacji, więzi rodzinnych na płaszczyźnie rodzic-dziecko poprzez nabycie umiejętności rozwiązywania problemów oraz kształtowania świata wartości w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym.


Czytaj więcej o: Projekt "Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny"

Dobry Klik

2018-09-29

Dobry klik

Klikanie to pomaganie. Za każde odsłonięcie obrazka na rzecz wybranej zbiórki z siepomaga.pl przekazywane jest 10 groszy. Klikaj codziennie!

http://dobryklik.pl/

PAJACYK

Głodne dzieci nie myślą o nauce. Klikając na Pajacyka pomagasz finansować dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk

Okruszek

Bądź dobry jak chleb, kliknij i nakarm potrzebujących. Fundacja ” Bliźniemu Swemu” krzewi idee pomocy bezdomnym i ubogim oraz prowadzi działania na rzecz zapobiegania bezdomności wśród dzieci i młodzieży.

http://www.okruszek.org.pl/

Wyklikaj Żywność

Każdego dnia kliknięcia pozwalają zakupić żywność dla najuboższych. Firmy przekazują swoje produkty, a klikając pomagasz je przekazać najbiedniejszym.

http://www.wyklikajzywnosc.pl/

Pusta Miska

Chcesz pomóc zwierzakom ze schroniska. Nic prostszego klikaj codziennie i zapełniaj „pustą miskę” wraz ze znajomymi. Każda zapełniona miska to jeden więcej zadowolony zwierzak :)

http://www.pmiska.pl/

Balonik Poomocy

Spełnij marzenia chorych dzieci z całej Polski. Klikaj i pakuj prezent, a gdy osiągnie 100%, wtedy wymarzony upominek powędruje do podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

http://www.poomoc.pl/dziekujemy-balonik.php

Karmie Psiaki

100 klików = 1 posiłek dla psów ze schroniska „Psitul Mnie”

http://karmiepsiaki.pl/

 

Czytaj więcej o: Dobry Klik