Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

Artykuły

Zbiórka misiów zakończona

2018-11-21

Dzisiaj misiaki zebrane przez szkolne Koło Wolontariatu wyruszyły w drogę, by trafić w ręce podopiecznych SOSW nr 1 i 5 w Częstochowie.

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Za serce, ofiarność i za pomoc 

Czytaj więcej o: Zbiórka misiów zakończona

Mali wolontariusze w akcji

2018-11-20

20 listopada 2018 r. llasa II odwiedziła częstochowskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt przekazując zebrane przez nich dary dla zwierzaków 

Czytaj więcej o: Mali wolontariusze w akcji

Szkolenie dla wolontariuszy

2018-11-20

Dzisiaj uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu z koordynatorem wolontariatu z Fundacji Oczami Brata, p.Konradem Flisem. Zaproszony gość przybliżył dzieciom działalność Fundacji, oraz przeprowadził warsztaty, których celem było utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości dotyczących wolontariatu. Pan Konrad zwrócił szczególną uwagę na cechy, jakie powinna posiadać osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem. Przedstawił także różne formy niesienia pomocy.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla wolontariuszy

Podaruj Misia Dzieciom

2018-11-07

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę Misiów. Misie zostaną przekazane do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 5 i nr 1 w Częstochowie. Pluszaki można składać w świetlicy szkolnej do 20.11.2018 r.

Czytaj więcej o: Podaruj Misia Dzieciom

Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

2018-10-21

Chętni uczniowie z klasy VII i VIII zostali wolontariuszami w częstochowskim schronisku. Raz w tygodniu młodzież wyprowadza psy na spacery, pomaga zwierzętom, poznaje zasady pracy w grupie oraz zdobywa doświadczenie w pracy.

Czytaj więcej o: Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

Akademia Przyszłości

2018-10-21

Nasi uczniowie biorą udział w nowatorskim programie edukacyjnym Akademia Przyszłości. Dzieci wybrane przez szkolnego koordynatora współpracują z wolontariuszami Akademii, którzy pracują metodą Systemu Motywatorów Zmian. Nie zmieniają oni świata dzieci, nie usuwają przeszkód, ale uczą uczniów, jak sobie w tym świecie radzić. 

Koordynatorem Akademii Przyszłości na terenie szkoły jest p. M. Banaś

Czytaj więcej o: Akademia Przyszłości

Kasztanobranie 2018

2018-10-04

Szkolne Koło Wolontariatu w ZSP 3 zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Kasztanobranie 2018". Zebrane kasztany będą wykorzystane dla przemysłu farmaceutycznego. Pozyskane pieniążki ze sprzedaży surowca przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby świetlicy, a najaktywniejsi zbieracze otrzymają nagrody. Zapraszamy do udziału. Musimy zebrać minimum 750 kg.Zbiórka trwa od 1 do 19 października. 

Koordynatorzy zbiórki z ramienia szkoły: p. A. Wierus, p. M. Matuszczak, p. E. Drzastwa

Czytaj więcej o: Kasztanobranie 2018

Projekt "Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny"

2018-10-04

Chętni uczniowie z klasy VIII naszej szkoły biorą udział w wolontaryjnym projekcie „Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny” realizowanym ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Prowadzone są  spotkania i warsztaty z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem, specjalistą z dziedziny uzależnień. Warsztaty mają charakter edukacyjno-profilaktyczno- integracyjnych i odbywacją się wg ustalonego harmonogramu- stacjonarnie i wyjazdowo. Spotkania i warsztaty prowadzone przez specjalistów oraz czas spędzony wspólnie w grupie rówieśniczej przyczynią się do wzmocnienia ich postaw związanych z wartościami jakimi są rodzina oraz życie i jego bezpieczeństwo na każdym jego etapie. W czasie spotkań przewidzianych jest wiele atrakcji takich m.in.: piknik rodzinny, zabawy integracyjne. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie relacji, więzi rodzinnych na płaszczyźnie rodzic-dziecko poprzez nabycie umiejętności rozwiązywania problemów oraz kształtowania świata wartości w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym.


Czytaj więcej o: Projekt "Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny"

Dobry Klik

2018-09-29

Dobry klik

Klikanie to pomaganie. Za każde odsłonięcie obrazka na rzecz wybranej zbiórki z siepomaga.pl przekazywane jest 10 groszy. Klikaj codziennie!

http://dobryklik.pl/

PAJACYK

Głodne dzieci nie myślą o nauce. Klikając na Pajacyka pomagasz finansować dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk

Okruszek

Bądź dobry jak chleb, kliknij i nakarm potrzebujących. Fundacja ” Bliźniemu Swemu” krzewi idee pomocy bezdomnym i ubogim oraz prowadzi działania na rzecz zapobiegania bezdomności wśród dzieci i młodzieży.

http://www.okruszek.org.pl/

Wyklikaj Żywność

Każdego dnia kliknięcia pozwalają zakupić żywność dla najuboższych. Firmy przekazują swoje produkty, a klikając pomagasz je przekazać najbiedniejszym.

http://www.wyklikajzywnosc.pl/

Pusta Miska

Chcesz pomóc zwierzakom ze schroniska. Nic prostszego klikaj codziennie i zapełniaj „pustą miskę” wraz ze znajomymi. Każda zapełniona miska to jeden więcej zadowolony zwierzak :)

http://www.pmiska.pl/

Balonik Poomocy

Spełnij marzenia chorych dzieci z całej Polski. Klikaj i pakuj prezent, a gdy osiągnie 100%, wtedy wymarzony upominek powędruje do podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

http://www.poomoc.pl/dziekujemy-balonik.php

Karmie Psiaki

100 klików = 1 posiłek dla psów ze schroniska „Psitul Mnie”

http://karmiepsiaki.pl/

 

Czytaj więcej o: Dobry Klik