Kalendarium

Środa, 2019-10-23

Imieniny: Edwarda, Marleny

Kontakt

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3

w Częstochowie

E-mail: zsp3@edukacja.czestochowa.pl

Telefon/Fax 34 323 13 82

 

 

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

Artykuły

Szkolny konkurs "Niepełnosprawni są wśród nas"

2019-01-10
Powiększ zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

5 grudnia - to właśnie dziś przypada dzień Wolontariusza. Z tej okazji chcemy serdecznie podziękować każdemu z Was. Życzymy wszystkim naszym wolontariuszom aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy. Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie staje się lepszy! 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Zbiórka dla częstochowskiego schroniska

2018-12-09

Kolejny pracowity weekend dla naszych wolontariuszy: Dawid Jaros z klasy IV, Wiktoria Kula z klasy VII i Oliwia Woldańska z klasy VIII pomagali przy zbiórce artykułów dla częstochowskiego schroniska organizowanej przez klub RKS RAKÓW.

Czytaj więcej o: Zbiórka dla częstochowskiego schroniska

Zbiórka misiów zakończona

2018-11-21

Dzisiaj misiaki zebrane przez szkolne Koło Wolontariatu wyruszyły w drogę, by trafić w ręce podopiecznych SOSW nr 1 i 5 w Częstochowie.

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Za serce, ofiarność i za pomoc 

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24247550,misiowa-akcja-odniosla-sukces-pluszaki-opanowaly-czestochowe.html?fbclid=IwAR2TxCOrcazODMSavDzXeQ7V2vEW43dSkoAy45WdKaLZ56LCNo4H_dtgNAE

 

Czytaj więcej o: Zbiórka misiów zakończona

Mali wolontariusze w akcji

2018-11-20

20 listopada 2018 r. llasa II odwiedziła częstochowskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt przekazując zebrane przez nich dary dla zwierzaków 

Czytaj więcej o: Mali wolontariusze w akcji

Szkolenie dla wolontariuszy

2018-11-20

Dzisiaj uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu z koordynatorem wolontariatu z Fundacji Oczami Brata, p.Konradem Flisem. Zaproszony gość przybliżył dzieciom działalność Fundacji, oraz przeprowadził warsztaty, których celem było utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości dotyczących wolontariatu. Pan Konrad zwrócił szczególną uwagę na cechy, jakie powinna posiadać osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem. Przedstawił także różne formy niesienia pomocy.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla wolontariuszy

Podaruj Misia Dzieciom

2018-11-07

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę Misiów. Misie zostaną przekazane do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 5 i nr 1 w Częstochowie. Pluszaki można składać w świetlicy szkolnej do 20.11.2018 r.

Czytaj więcej o: Podaruj Misia Dzieciom

Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

2018-10-21

Chętni uczniowie z klasy VII i VIII zostali wolontariuszami w częstochowskim schronisku. Raz w tygodniu młodzież wyprowadza psy na spacery, pomaga zwierzętom, poznaje zasady pracy w grupie oraz zdobywa doświadczenie w pracy.

Czytaj więcej o: Wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

Akademia Przyszłości

2018-10-21

Nasi uczniowie biorą udział w nowatorskim programie edukacyjnym Akademia Przyszłości. Dzieci wybrane przez szkolnego koordynatora współpracują z wolontariuszami Akademii, którzy pracują metodą Systemu Motywatorów Zmian. Nie zmieniają oni świata dzieci, nie usuwają przeszkód, ale uczą uczniów, jak sobie w tym świecie radzić. 

Koordynatorem Akademii Przyszłości na terenie szkoły jest p. M. Banaś

Czytaj więcej o: Akademia Przyszłości

Kasztanobranie 2018

2018-10-04

Szkolne Koło Wolontariatu w ZSP 3 zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Kasztanobranie 2018". Zebrane kasztany będą wykorzystane dla przemysłu farmaceutycznego. Pozyskane pieniążki ze sprzedaży surowca przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby świetlicy, a najaktywniejsi zbieracze otrzymają nagrody. Zapraszamy do udziału. Musimy zebrać minimum 750 kg.Zbiórka trwa od 1 do 19 października. 

Koordynatorzy zbiórki z ramienia szkoły: p. A. Wierus, p. M. Matuszczak, p. E. Drzastwa

Czytaj więcej o: Kasztanobranie 2018