Sobota, 2018-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 20 1913-2013

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej nr 20, która wraz z  Miejskim Przedszkolem nr 28 tworzą:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie

SZKOŁA I PRZEDSZKOLE Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA

Szkoła i przedszkole z założenia małe, kameralne wyróżniające się tym, że stwarzają możliwości wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieciom o różnych potrzebach edukacyjnych. Nasi uczniowie to dzieci zarówno wybitnie zdolne jak i takie, którym trzeba pomagać w osiągnięciu sukcesu. Wspieramy i rozwijamy uzdolnienia zgodnie z zasadą, że talent tkwi w każdym. W szkole tworzymy klimat sprzyjający uczniom, rodzicom i nauczycielom. To szkoła, która uczy jak się uczyć, rozwija zainteresowania i talenty uczniów.

Zapraszamy również na stronę naszego przedszkola: www.sp20.ids.czest.pl/przedszkole/

Zajęcia z mechatroniki- klasa VI

2018-05-22

W Zespole Szkół im. B. Prusa od kilku lat uczniowie mogą podjąć naukę na Mechatronice- jednym z najciekawszych kierunków technicznych łączącym pięć dziedzin wiedzy: mechanikę, elektronikę, informatykę, automatykę i robotykę.
Dzisiaj klasa VI wzięła udział w zajęciach zawodoznawczych, poznając specyfikę tego zawodu.

Akademia Przyszłości w naszej szkole

2018-05-22

Ogólnopolski program pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej "AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI" od nowego roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole !!

Jest to projekt skierowany do uczniów z klas 1-6 szkół podstawowych. Dzieci pracują indywidualnie z wolontariuszem, innowacyjną metodą tutoringu- Systemem Motywatorów Zmian. Program stwarza dzieciom możliwość do odkrywania swoich mocnych stron oraz przygotowuje do dorosłego życia. Koordynatorem Akademii Przyszłości na terenie szkoły została p. Małgorzata Banaś.

Warsztaty fotograficzne w Prusie

2018-05-21

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasa VII gościła 21 maja 2018 r. w Zespole Szkół im. B. Prusa, gdzie wzięła udział w warsztatach fotograficznych. Uczniowie dowiedzieli się czym jest fotografia, jakie są jej rodzaje oraz jakie techniki w swojej pracy wykorzystują fotograficy. Pod okiem instruktora mogli wykonać również własne prace fotograficzne

Agnieszka Jędrzejczak, Marta Żabka i Jarema Kamiński przygotowują

2018-05-15

Autorzy innowacji pedagogicznej Agnieszka Jędrzejczak, Marta Żabka i Jarema Kamiński "Komputer na wesoło, bawi i uczy" przygotowują coś nowego. Szczegóły wkrótce, tymczasem zapraszamy do konkursu plastyczno - technicznego "Komputer na wesoło, bawi i uczy" - przedstawionego w wiadomości z 11 maja.

Warsztaty o tolerancji

2018-05-15

Dzisiaj uczniowie klasy VII wzięli udział w warsztatach dotyczących tolerancji. Zajęcia poprowadził pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Częstochowie.

Agnieszka Jędrzejczak, Marta Żabka, Jarema Kamiński Zapraszają

2018-05-11

KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY

Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym

w ramach innowacji pedagogicznej,

„Komputer na wesoło, bawi i uczy”

dzieci 5 i 6 letnie wraz z rodzicami

Informacja o stypendium szkolnym

2018-05-10

Osoby którym przyznano stypendium szkolne proszone są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego (do dnia 18 maja), celem wypełnienia oświadczenia dotyczącego aktualnej sytuacji rodzinnej i dochodowej wnioskodawców.

Oryginały rachunków i faktur imiennych (za okres od stycznia 2018 r. do czerwca 2018 r.) proszę dostarczyć do p. Wierus do 25 maja 2018 r.

ZSP3 na uroczystości związanej z 73 rocznicą zakończenia II wojny światowej

2018-05-08

Nasi uczniowie Alexandra Cygan i Szymon Rymarczyk pod opieką nauczyciela Jaremy Kamińskiego wzięli udział w uroczystych obchodach 73 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczestnicy w trakcie uroczystości wysłuchali bardzo ciekawego, rocznicowego przemówiena Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, który spotkał się z naszą delegacją. Uroczystość uświetniły salwy kompani honorowej wojska polskiego.

Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

2018-05-01

W piątek 27 kwietnia odbyła się w szkole uroczysta akademia poświęcona Świętu Konstytucji 3 Maja. Uczniowie obejrzeli film i wysłuchali program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy piątej: Nicolę Adamowską, Wiktorię Gołuchowską i Dorotę Nawrot. Całość odbyła się pod opieką nauczyciela Jaremy Kamińskiego.

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Podwodny Świat"

2018-04-27

Organizator:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie

ul. Łukasińskiego 70/74

42-200 Częstochowa

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Podwodny Świat”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac, których autorami są uczniowie klas I-IV z województwa śląskiego, łódzkiego, małopolskiego,dolonośląskiego.

Przy wyborze laureatów brano pod uwagę przede wszystkim oryginalność,  kreatywność,  wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Eryk Skiba, kl. I, SP 11 w Częstochowie

I miejsce: Kacper Karp, kl. IV, SP w Zawadzie

II miejsce:Marcel Horyłek, kl. I, SP 14 w Częstochowie

II miejsce: Emilia Kołoczek, kl. III, SP 36 w Bielsko-Białej

III miejsce: Zuzanna Smok, kl. I, ZSP 3 w Częstochowie

III miejsce: Weronika Ujma, kl.IV, SP 46 w Częstochowie

Wyróżnienia:

Lilla Sekuła, kl. I, SP 26 w Krakowie

Oliwia Skubała, kl. IV, SP 33 w Częstochowie

Zwycięzcy konkursu nagrody i dyplomy otrzymają pocztą, osoby z Częstochowy po odbiór nagród zapraszamy od 21. 05. 2018 r.

Serdecznie gratulujemy laureatom !!

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie,  zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Organizator: A. Wierus